Hakkında Atakom LTD.


1 991 yılında ticari faaliyetlerini başlatan şirketimiz geride bıraktığı yıllar itibariyle ülkemiz ticari yaşamına damga vurmuş, yenilikler getirmiş ve uzun soluklu değişimlere imza atmış bir şirkettir. İpekom LTD adı ile ticarete başladığımız ilk günden bugüne kadar ülkemiz insanına en doğru, en kaliteli ve en güvenilir ürünleri sunmayı ana ilke edindik ve bugünlere kadar da bu ilkemizden hiç vazgeçmedik.

2007 yılında dönemin şirket ortakları ile karşılıklı anlaşma çerçevesinde İpekom LTD feshedilerek 16 yıllık birikim yanı sıra İpekom LTD efsanesini yaratan ekip biraraya gelerek o temel üzerine Atakom LTD oluşturulmuştur. 2007 yılından beridir kendi adımız ve yapımızı geçmiş tecrübe ve birikimlerimizle harmanalyıp ülkemiz tüketicielrine hizmet veriyoruz.

Hızlı tüketim ürünleri alanında faaliyet gösteren şirketimiz farklı bir ürün gamında, her ürün özelliğinin gerektirdiği spesifikasyonlar çerçevesinde hizmet vermektedir. Kendi malı olan depolama tesislerinde son teknolojinin gerekliliklerini takip ederek belki de ada genelinde eşi olmayan bir sistem oturtmuş durumdadır. Şirketimizin tüm faaliyetleri bilgisayar kontrolünde yürütlmektedir. Pazarlama elamanımızın siparişi aldığı andan, o ürünlerin sevkedilmesine kadar geçen süredeki tüm işlemler kayıt altında tutulmaktadır. Ada genelinde 4-8 saat arasında sevkiyat yapabilme kabiliyetine sahip sayılı şirketlerden birinin Atakom LTD olduğunu bilmek bizlere büyük gurur yaşatmaktadır.


Kurluduğu ülk günden beridir halkımıza hakettiği kalite ve hizmet seviyesini sunma amacını şiar edinen şirketimiz bu sözünün arkasında durabilmek için teknolojiye ve çalışanlarına yatırım yapmaktan hiçbir zaman kaçınmamaktadır. Şirketimizin tüm departmanalrında yer alan çalışanlarımız her 3 ayda bir kere olmak üzere hizmet içi eğitim verilmektedir. Yine çalışanlarımızın vasıf ve bölümlerine göre dönem dönem profesyonel eğitim programları takip edilmekte ve çalışanlarımızın bu programa katılımı sağlanmaktadır.

Şirketimiz bünyesinde pazarlama normal satış noktaları ve Ev Dışı Tüketim (EDT) olmak üzere iki ayrı yapıda yürütülmektedir. Normal satış noktaları pazarlamasında klasik kanal olarak tabir ettiğimiz süpermarket, market, bakkal, büfe vb gibi yer alırken EDT pazarlamasında ise daha çok HOREKA olarak tabir edilen otel, motel, restorant, bistro, fırın gibi toplum tüketim noktaları yer almaktadır. Bir turizm ülkesi olan Kıbrısımızda genel şartların durumu da gözönünde bulundurularak EDT ekiplerimiz haftanın 7 günü 24 saat hizmet verecek esasta oluşturulmuştur. Buna göre yüksek sezonda herhangi bir otelin mutfağının gece yarısı acil oluşabilecek herhangi bir ihtiyacı en geç 1-2 saat içinde karşılanabilecek durumdadır. Tüm pazarlama ekiplerimiz el terminalleri ile şirkete bağlanmakta ve gerek stok durumunu gerekse ziyaret ettikleri satış noktasının cari durumunu online olarak takip edebilmektedirler. Bizlerde pazarlama ekibimizin konumunu ve günlük rut takiplerini bu şekilde kontrol edebilmekteyiz. Ayrıca tüm araçlarımız uydu takip cihazları ile takip edilmekte olup, soğuk ve dondurlmuş ürün dağıtım araçlarımızın o anki dereceleri dahi takip edilebilmektedir. Ayrıca EDT ekibimiz dönem dönem fırın, restorant, pastane gibi imalata dayalı noktalara yenilikleri ve menüleri anlatabilmek amacıyla usta desteğide vermektedir. Türkiye’den gelen ustalar ülkemiz ustalarına menü gelişimi, farklı pişirme teknikleri, süsleme teknikleri gibi bir çok alanda destek vermektedir.

Sosyal sorumluluk projelerine de destek olmaya çalışan şirketimiz Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, Kıbrıs Türk Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Sosyal Hizmetler Dairesi Çocuk Esirgeme Kurumu gibi kuruluşların destekçi listesinde yer almaktadır.